De Commissie Behoud Stadsschoon (CBS), onderdeel van de vereniging Delfia Batavorum, heeft het initiatief genomen om de Schie groener te maken, vooral door het planten van bomen. Het initiatief wordt breed gesteund en ook de Belangenvereniging TU Noord is enthousiast over het voorstel.
Ooit stonden er veel bomen langs de Schie, maar door allerlei ingrepen is het nu op veel plaatsen een kale boel, terwijl er genoeg ruimte is voor bomen.

Illustratie uit het voorstel van CBS
Vanuit de belangenvereniging hebben we eerder gereageerd op gemeentelijke plannen met betrekking tot groen. Zo hebben we ervoor gepleit om in het gemeentelijk groenbeleid ambitieuzere doelen op te nemen voor groen en specifiek voor het gebied Schieoevers Noord hebben we gepleit (zienswijze p3) voor meer en beter in de plannen geborgd groen. Niet alleen worden veel plannen langs de Schie gefaseerd en over een lange reeks van jaren uitgevoerd, waardoor ook het aanplanten van bomen lang op zich laat wachten, maar voor delen van de Schie ontbreekt een (bouw)plan en wordt dus ook niet in dat kader groen gepland. Daar zou dus ‘autonome’ vergroening plaats moeten vinden.
De gemeente Delft heeft beperkte middelen om extra groen te financieren, maar misschien is het een idee om het verder uitgewerkte plan te laten mede-financieren door burgers (crowdsourcing), zoals bijvoorbeeld via Trees for All, een stichting die al zo’n 35.000 bomen heeft geplant en waar een aanvraag kan worden gedaan voor een project. Met een publieksactie kunnen burgers en bedrijven bomen ‘adopteren’. Bewonersverenigingen kunnen een rol spelen bij deze actie. In elk geval wordt vanuit de belangenvereniging graag meegedacht bij het uitwerken en uitvoeren van het voorstel van de Commissie Behoud Stadsschoon.