Afscheid als voorzitter

Beste leden en belangstellenden van Belangenvereniging TU Noord,

Na vele jaren als voorzitter van de belangenvereniging TU Noord, is het tijd om het stokje over te dragen en neem ik per 1 januari 2026 afscheid.

In 2003 werd de Belangenvereniging TU Noord opgericht. Reden was dat de gebouwen bij de Botanische tuin verkocht zouden worden aan een projectontwikkelaar en getransformeerd tot appartementen. En er waren plannen voor een flat aan het Poortlandplein en massale studentflats aan de Kanaalweg. Met al die plannen zou de Botanische tuin het niet overleven. Het is gelukkig niet doorgezet.        

Ik werd destijds lid van TU Noord omdat ik een belangenvereniging als vertegenwoordiging van de buurt noodzakelijk vond. En na de eerste bestuurswissel, werd ik voorzitter.

In de 22 jaar dat de belangenvereniging bestaat zijn er ongelooflijk veel zienswijzen en bezwaarschriften geschreven, hebben we ingesproken en zijn procedures gestart, soms verloren maar meestal gewonnen. Maar liever dachten we vooraf mee over bouwplannen of bepleiten we groene zones en parken. We hebben samen met de politiek verkeersplannen uitgewerkt, fietsersstromen geanalyseerd en oplossing ontwikkeld met de gemeente en deskundigen. Dit alles is indrukwekkend en konden we vooral bereiken door een bijzondere combinatie van enthousiasme, kennis, werklust en samenwerking binnen TU Noord. Iets waar ik enorm trots op ben en vriendschappen aan te danken heb.

Delft blijft een stad in ontwikkeling. Er is vraag naar ruimte voor bedrijven en wonen. De groene ruimte staat onder druk en het verkeer groeit. Het was al zo en het blijft ook zo. Maar de belangenvereniging gaat onverminderd door. Al is het maar omdat het gebouw aan de Botanische tuin nu echt te koop komt en er appartementen komen.

Ik blijf in Delft, betrokken bij Delft en lid van deze mooie belangenvereniging TU Noord.

Tot ziens,

Erik van Hunnik

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *